Jens Granøien/Gaula Lagt innjanuar 29, 2012 12:24

AV JENS GRANØIEN
May var utdannet hjelpepleier og tok utdannelse som fotsoneterapeut, og var ferdig utdanna i 2006. Da starta hun
praksis hjemme på gården på Okstadhaugen. Hun forteller at folk i alle aldre kan ha god hjelp av fotsoneterapi, og at mange er opptatt av det alternativet og er interessert i å prøve noe nytt. Behandlinga kan hjelpe mot blant annet, hekseskudd, muskelsmerter, migrene og kolikk.
May har behandlet folk i alle aldre, fra babyer til folk godt opp i 80 – åra. Målet med behandlinga er at kroppen skal sjøl skal arbeide for å gi mindre smerter.
– Jeg har ikke lov å si at jeg gjør folk bra, men målet er at kroppen skal jobbe sjøl på en naturlig måte for å fungere.
Gir hele kroppen behandling
Hun forteller at noen merker bedring etter første behandling, mens andre må ha flere behandlinger før de merker bedring. Noen får ikke nyttiggjort seg behandlingen av en eller annen grunn. Hun kan ikke si om behandlingen virker på den enkelte før vedkommende har tatt noen behandlinger.
– Det handler om å åpne energibaner i kroppen. Behandlinga foregår under føttene. Der trykkes det på forskjellige punkter. Hele kroppen gjenspeiles under føttene, sier May. Hun gir hele kroppen behandling fordi organene henger sammen. – Jeg gir bestandig ei hel kroppsbehandling for å få samspillet til å virke. Jeg trykker også på akupunkturpunktene, det er med og forsterker behandling, sier May Skei.