På lillejuleaften kunne vi lese i Adresseavisen om at kateket i Melhus Sonja Bruholt har karakterisert barn født utenom ekteskap som horunger. Det hadde skjedd i forbindelse med konfirmantundervisning. Det benekter kateketen at hun har sagt.
Det var søndag ettermiddag alarmen gikk hos Melhus videregående skole. Det viste seg at to ungdommer hadde kommet inn og spredd pulver rundt omkring i lokalene.
Det finnes ikke et eneste hurtigladepunkt for lading av el-biler i Melhus. Det er noe folk etterspør. Nå utredes det.
Stortinget har bestemt at pelsdyrnæringa i Norge skal avvikles innen 2025. I Melhus kommune blir Pål Randen på Hovin den siste som avvikler pelsdyrholdet. Kommende søndag er det slutt. Da er det ikke rev i bur igjen i Melhus kommune.
– Jeg er ikke spesielt optimistisk. Vi vet hva som skjer og det skjer. Jeg lurer på hvor langt det må gå før politikerne skjønner alvoret, sier Jill Tove Buseth.